Elnök: Grácin Márkó
Elnökhelyettes: Sobol Heléna
Tag: Takács Anett
Cím: 6720 Szeged, Attila u. 17-19.
Frissítve: 2019-11-06
Elnök: Grácin Márkó
Elnökhelyettes: Sobol Heléna
Tag: Takács Anett
Cím: 6720 Szeged, Attila u. 17-19.
Frissítve: 2019-11-06
Cím:
6723 Szeged, Tó utca 13/A tetőtér/5.
E-mail:
szeged@soroptimist.hu
Honlap: https://soroptimist.hu/kezdooldal/
Facebook: https://www.facebook.com/SororptimistClubSzeged
Mi a szervezetük fő tevékenysége? Mit biztosít a szegedieknek?
A Soroptimist Club Szeged 1991-ben alakult, 1992-ben csatlakozott a Soroptimist International Europe nemzetközi, kizárólag nőkből álló szervezethez. A soroptimisták célja, hogy egy jobb világot, és benne több lehetőséget teremtsenek a nőknek, lányoknak és az arra rászorulóknak. A klub célja, hogy humanitárius segítséget nyújtson a rászorulóknak, támogassa az oktatást, kultúrát, egészségügyet és a környezetvédelmet. Egyesületünk kiemelt programja sérült gyermekek, ifjak lelki- mentális egészségének fejlesztése, melyet partnerintézményeinkkel való együttműködés keretében valósítunk meg.
Adószám: 19083948-1-06
Veszprémben középfokú vegyész képesítést szerzett, majd Szegeden orvosi tanulmányokat folytatott Vécsei László. Neuroendokrinológus és laboratóriumi szakorvosi szakvizsgát tett, majd a pécsi Idegklinikán neurológusként folytatta a gyógyító munkáját. Svédországban a Lundi, míg Bostonban a Harvard Egyetemen volt hosszabb tanulmányúton. 1993-tól 26 éven át vezette a szegedi neurológiai részleget, majd neurológiai klinikát, amelyet munkatársaival együtt 100 ágyas intézetté szervezett. Szabadalmai vannak a sclerosis multiplex, a migrén és a Huntington-kór kutatásában. Vécsei László jelenleg a neurológiai klinika egyetemi tanára, az Idegtudományi Kutatócsoport vezetője és az Egyetemi Doktori Tanács elnöke. 2001-ben a Magyar Tudományos Akadémia levelező, 2007-ben pedig rendes tagjává választotta, tagja az Európai Akadémiának. Közel egy évtizedig volt az akadémia orvosi osztályának elnökhelyettese, majd elnöke, és az orvoskar dékáni feladatait is ellátta. 2012-ben Széchenyi-díjat kapott, 2019-ben a Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntették ki. Gyógyító, oktató és kutató munkáját a Szegedi Tudományegyetem számos díjjal ismerte el. Felesége kutatóorvos és bőrgyógyász. Lánya közgazdász, egyik fia programtervező matematikus, a másik plazmafizikus lett. Négy unokája van.
(1952- )
Prof. Dr. Szajbély Mihály, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék alapítója
Szajbély Mihály 1952-ben született Budapesten, kisiskolás korában, édesapja munkája miatt került családja Szegedre. Bár eredetileg jogásznak készült, a bölcsészkaron diplomázott magyar szakos középiskolai tanárként 1977-ben. Szinte az egész pályafutását az SZTE-n töltötte, mindössze hat és fél évet volt távol: Bécsben és Berlinben oktatott. Szajbély Mihály 1992-től 2002-ig a Klasszikus Magyar Irodalmi Tanszéket, 2002-től 2014-ig a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéket vezette. Utóbbi létrejöttében, a kommunikáció szak megszervezésében hatalmas szerepe volt a 90-es években. 2014-től három éven át a Bölcsészettudományi Kar dékánja volt. 1984 óta az irodalomtudományok kandidátusa, 2004-ben lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora. Fiatal kutatóként kezdett Csáth Gézával foglalkozni. 2019-ben jelent meg a Csáth Géza élete és munkái című monográfiája, amelyről az Élet és Irodalom így írt: „régimódi műfaj és korszerű megszólalás, írói életrajz és irodalmi olvasás, szakmai éleslátás és szélesebb közönséghez szólás kettős szorításában próbál egyensúlyra lelni”. Az irodalomtudós kiállt a szegedi egyetem tavalyi modellváltása ellen, érvelése országos visszhangot kapott. 2018-ban átvehette a Szegedért Emlékérmet. Négy felnőtt gyermeke van, felesége Gyimesi Tímea, a szegedi egyetem francia tanszékének vezetője.
Cím:
6720 Szeged Kazinczy utca 12.
Honlap:
www.autoinfo.hu/vitorlas
E-mail:
kipper.gyorgy@gmail.com
Telefon:
+36-62-547-000
Ki(k) a szervezet célcsoportja(i)?
vitorlások, szörfösök, vízisportokat kedvelők
Mi a szervezetük fő tevékenysége? Mit biztosít a szegedieknek?
Vitorlázás, szörfözés, vízi rendezvények szervezése.
Lehetőséget biztosítunk:
- vitorlás, szörf, csónak, kajak, kenu bérlésére,
- a ""Boszorkány kör"" versenysorozaton történő részvételre,
- vitorlás és kisgéphajó vezetők vizsgára történő felkészítésére
Érdekesség a szervezet történetéből, vagy mások mondták Róluk.
Több mint egy évtizedes hagyomány, hogy az újév első napján a vízi-sportok és a Tisza szerelmesei vízre szállnak a Szegedi Vitorlás Kikötőből, hogy hódoljanak szenvedélyüknek.
Cím:
6724. Szeged, Hétvezér u. 30-32.
Honlap:
https://tiszaparticukorbetegek.hu
E-mail:
tiszaparticukorbetegek@gmail.com
Telefon:
06/70/509-61-46 /elnök/
Ki(k) a szervezet célcsoportja(i)?
Elsősorban az 1. és 2. típusú cukorbetegek, ill. erre hajlamos egyének
Mi a szervezetük fő tevékenysége? Mit biztosít a szegedieknek?
Elsősorban a prevenció és a felvilágosítás, a cukorbetegség megelőzése, szövődményeinek csökkentése, a cukorbetegek életkilátásának életvitelének javítása, a közösségépítés v.mint az időskorúak testi-lelki aktivitásának megőrzése.
Érdekesség a szervezet történetéből, vagy mások mondták Róluk.
Egyesületünk 10 éves évfordulójára - maradandó emlékként elkészítettük a "10 év dióhéjban" című kiadványunkat. Mint a CEOSZ tagszervezete, 2020. április óta a pandémia alatt - és azóta is - minden héten egy alkalommal online találkozásunk van a többi országos tagszervezettel együtt. Szakmai előadások, táplálkozással kapcsolatos tanácsadások, v.mint jógaoktatás látható, hallható tagjaink részére. Minden évben megrendezzük május hónapban a "Botra fel" Nordic walking sétánkat, v.mint minden évben a Cukorbetegek Világnapja alkalmából ünnepi rendezvényt szervezünk /november 14./ Ezen túlmenően igyekszünk részt venni - társint.találkozók - az országos rendezvényeken.
Adószám: 18150739-1-06
Facebook: Tisza-parti Cukorbetegek Egyesülete
"Szeged, a szolidaritás városa."