Január 22, szerda, Vince, Artúr
0 °C
0 °C / 0 °C

Szeged Megyei Jogú Város hivatalos weboldala

Fenntartható városi közlekedésfejlesztés Szegeden – I. ütem

eu tamogatas kep
Kedvezményezett:
Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata
Konzorciumi partner:
-
A szerződött támogatás összege:
1 301 338 945 Ft
Önkormányzati önerő összege (bruttó):
2 189 509 Ft
Tartalom:

A projekt tevékenységei az előkészítő szakaszban: megvalósíthatósági tanulmány készítése, engedélyes és kiviteli tervek elkészítése, közúti biztonsági hatásvizsgálat, valamint a közbeszerzési eljárások lefolytatása.

A megvalósítási szakasz tevékenységei:
– Tisza Lajos krt. (Petőfi Sándor sgt. – Boldogasszony sgt. közötti szakasz) teljes rekonstrukciója, buszsáv kialakítása, járdakapcsolatok és zöldfelület átépítése, kerékpársáv kialakítása, peronok akadálymentesítése
– Tisza Lajos krt. (Belvedere Palota – Huszár Mátyás rakpart) csomópont forgalomtechnikai és burkolat rekonstrukciója, buszsáv kialakítása, járdakapcsolatok és zöldfelület átépítése, közös kerékpársáv kialakítása, utasvárók telepítése, peronok akadálymentesítése
– Szilléri sgt. – Fecske, Debreceni utcai csomópontban körforgalom építése, járdakapcsolatok kialakítása, zöldfelület rekonstrukció,
–  Lövölde utcai járdaszakasz kiépítése
– 36 db meglévő megállóhely felújítása: bazaltbeton burkolat kialakítása, utasvárók és esőbeállók telepítése, akadálymentesítés, kerékpártámaszok kihelyezése
Egyéb, megvalósításhoz kapcsolódó tevékenységek: projektmenedzsment, műszaki ellenőrzés, keresztező közműkiváltások, közlekedésbiztonsági audit, tájékoztatás és nyilvánosság biztosítása.

A projekt azonosító száma:
TOP-6.4.1-15-SG1-2016-00001

2018-07-26

Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata

A Fenntartható városi közlekedésfejlesztés Szegeden – I. ütem projekt megvalósítására az önkormányzat 1,13 milliárd forintos vissza nem térítendő európai uniós támogatást kapott a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program TOP-6.4.1-15 kódszámú intézkedésből. A fejlesztésnek mind a négy része elkezdődött; a teljes projekt tervezetten év végére befejeződik. A korszerűsítés célja a közösségi közlekedés előnyben részesítése és modernizálása, ezáltal a környezet védelme. A fejlesztés olyan korábbi beruházások sorába illeszkedik, mint a Szeged elektromos tömegközlekedés fejlesztése nagyprojekt, a Tisza Lajos körút felújítása, amelyek eredményei azóta is kedvező hatást fejtenek ki a város fenntartható közlekedésére. A folytatásban az önkormányzat fejleszti az ELI–ALPS lézerközponthoz vezető utat és tömegközlekedését, tovább bővíti és korszerűsíti Szeged közösségi közlekedési járműparkját.

A fejlesztés a város tömegközlekedése, azon belül is a közösségi közlekedés szempontjából egyik legfrekventáltabb területén valósul meg. A projekttel érintett tömegközlekedési járatok (8-as és 10-es jelzésű trolibuszok, 20-as, 20A-s, 36-os, 74-es és 74A jelzésű autóbuszok) rendkívül jelentős méretű utazóközönséget szolgálnak ki. A komplex fejlesztés érdekében a projekt több területre fókuszál. A zöldfelületek, közvilágítás rekonstrukciója és a járdaszakaszok felújítása a Tisza Lajos körút Petőfi Sándor sugárút és Boldogasszony sugárút közötti szakaszán zajlik. A közösségi közlekedés előnyben részesítése érdekében megállóhelyek és csomópontok kerülnek átépítésre a Felső Tisza-part–Huszár Mátyás rakparti csomópontban és a Tisza Lajos krt. Petőfi Sándor sugárút és Boldogasszony sugárút közötti szakaszán. Az áttekinthető, biztonságos és gyorsabb közlekedés érdekében átépítésre kerül a Szilléri sugárút és Fecske utca csomópontja körfogalommá. Ezek mellett városszerte 36 autóbusz- és trolibuszmegálló újul meg. A projekt szervesen illeszkedik a Fenntartható Városi Mobilitási Terv (SUMP) célkitűzéseihez. Szeged Megyei Jogú Város fenntarthatóság iránti elkötelezettsége, valamint a 2017–2030 közötti időszak közlekedésfejlesztési céljainak, intézkedéseinek megalapozása érdekében ugyanis Fenntartható Városi Mobilitási Terv elfogadásáról döntött. Ebben a meglévő város- és közlekedésfejlesztési terveket hangolja össze. Célja, hogy fenntartható és integrált megoldásokat kínáljon a városi közlekedési problémák megoldására, hozzájárulva ezzel a klímavédelmi és energiahatékonysági célkitűzése teljesüléséhez.

További információ kérhető:

Szeged MJV Polgármesteri Hivatala
Szabó C. Szilárd, sajtófőnök
T.: 62/564-099, E: szabo.szilard@szeged.eu
W: www.szegedvaros.hu/fejlesztesek-2014-2020/

2019-02-20

Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata

Befejeződött a Fenntartható városi közlekedésfejlesztés Szegeden – I. ütem projekt, melynek megvalósítására az önkormányzat 1,13 milliárd forintos vissza nem térítendő európai uniós támogatást kapott a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program TOP-6.4.1-15 kódszámú intézkedésből. A komplex fejlesztés érdekében a projekt több területre fókuszált. A korszerűsítés célja a közösségi közlekedés előnyben részesítése és modernizálása, ezáltal a környezet védelme.

A projekt szervesen illeszkedik városunk Fenntartható Városi Mobilitási Tervének (SUMP) célkitűzéseihez, amely a meglévő város- és közlekedésfejlesztési terveket hangolja össze. Célja, hogy fenntartható és integrált megoldásokat kínáljon a városi közlekedési problémák megoldására, hozzájárulva ezzel a klímavédelmi és energiahatékonysági célkitűzések teljesüléséhez. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.

A fejlesztés Szeged közösségi közlekedés szempontjából egyik legfrekventáltabb területén valósult meg. A projektben érintett tömegközlekedési járatok (8-as és 10-es jelzésű trolibuszok, 20-as, 20A-s, 36-os, 74-es és 74A jelzésű autóbuszok) rendkívül jelentős méretű utazóközönséget szolgálnak ki. A zöldfelületek, közvilágítás rekonstrukciójára, az útburkolat és a járdaszakaszok felújítására került sor a Tisza Lajos körút Petőfi Sándor sugárút és Boldogasszony sugárút közötti szakaszán. A munkálatok során az ivóvízvezeték és az elektromos hálózat rekonstrukcióját is elvégezték az üzemeltetők.

A közösségi közlekedés előnyben részesítése érdekében megállóhelyek és csomópontok kerültek átépítésre a Felső Tisza-part–Huszár Mátyás rakpart csomópontban és Tisza Lajos krt. Petőfi Sándor sugárút és Boldogasszony sugárút közötti szakaszán. Ezt a célt szolgálja a közös busz-kerékpársáv kialakítása is, amely gyorsabbá és biztonságosabbá teszi a közlekedést a körúton. A Novotel előtt kialakított megállópár révén pedig új átszállási csomópont jött létre (érintett járatok: 9-es, 19-es trolibusz, 20-as, 24-es, 92E-s busz, 3-as és 4-es villamos). Az áttekinthető, biztonságos és gyorsabb közlekedés érdekében a Szilléri sugárút és Fecske utca csomópontja körfogalommá épült át. Emellett városszerte 36 autóbusz- és trolibuszmegálló újult meg: mind a 36 megállót akadálymentesítették, vakvezető (taktilis) sávokkal látták el, kerékpártámaszokat, korlátokat építettek, egyes megállóknál pedig esőbeálló kialakítására is sor került.

A fejlesztések 2018 májusa és 2019 februárja között valósultak meg. A beruházások kivitelezői – a KÉSZ Építő Zrt., a Délút Építő és Bányászati Kft. és a Norbo-Ép Kft. – 5 év garanciát vállaltak az elvégzett munkákra.

A fejlesztés eredményeként átépült és megújult közel 6600 négyzetméter járda és akadálymentesített peron, 500 méter közös autóbusz-kerékpársáv és 150 méter kerékpársáv került kialakításra, 131 méter meglévő kerékpárút pedig felújításra. Megújult 666 méter közút, és mintegy 15 000 négyzetméter köztéri burkolt és zöldfelület. A kerékpáros közlekedők igényeinek kiszolgálása érdekében 71 darab új kerékpártámasz került kihelyezésre.

A fejlesztés olyan korábbi beruházások sorába illeszkedik, mint a Szeged elektromos tömegközlekedés fejlesztése nagyprojekt, a Tisza Lajos körút felújítása, amelyek azóta is kedvező hatást gyakorolnak a város fenntartható közlekedésére. Az önkormányzat több területen is folytatja a fejlesztéseket, korszerűsítéseket. Többek között a Tisza Lajos krt. eddig kimaradt része is teljesen megújul, így válik teljessé a Belváros bővítése a körúttal.

További információ kérhető:

Szeged MJV Polgármesteri Hivatala
Szabó C. Szilárd, sajtófőnök
T.: 62/564-099, E: szabo.szilard@szeged.eu
W: www.szegedvaros.hu/fejlesztesek-2014-2020/

Fenntartható városi közlekedésfejlesztés Szegeden – I. ütem

Kulturális események
Kulturális események
Tovább
Soron következő fogadóórák
Soron következő fogadóórák
Tovább
Egyéb események, határidők
Egyéb események, határidők
Tovább

Kövér Béla Bábszínház - igazgató (pályázat)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS Szeged Megyei Jogú Város Közgyűlése pályázatot hirdet a Kövér Béla Bábszínház (6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 50.) igazgatói beosztásának   betöltésére, 2025. július 1-től 2030. június 30-ig tartó 5 éves határozott időre szóló munkaviszonyban.   Az igazgató jogviszonyára a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) vezető állású munkavállalókra vonatkozó rendelkezései az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény szerinti eltérésekkel alkalmazandóak. A munkába lépés napja: 2025. július 1.   Az intézmény alapítója, jogállása: az intézmény alapítója és fenntartója: Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata (6720 Szeged, Széchenyi tér 10.), az intézmény működési köre: Szeged város és térsége, illetve bel- és külföldi vendégszereplések, fesztiválok, a vagyon feletti rendelkezés joga: Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata vagyona feletti rendelkezési jog gyakorlásának szabályairól szóló közgyűlési rendelet szerint, gazdálkodási jogköre: önálló gazdasági szervezettel nem rendelkező költségvetési szerv.   Az intézmény alapfeladata és fő célkitűzései: A Kövér Béla Bábszínház feladata a szegedi bábszínház-játszás hagyományainak megőrzése, megújítása, a gyermek és ifjúsági közönség alapvető színházélményeinek megteremtése, a műfaji sokszínűség által az értő befogadás elősegítése, mint Szeged város reprezentatív bábszínháza, bemutatkozási lehetőség biztosítása belföldi és külföldi bábszínházi előadásoknak, a speciális műfaj eltérő törekvéseinek minél szélesebb fórumon való megmutatása, a színházi kultúra terjesztése, valamint a nemzetközi kapcsolatok erősítése érdekében külföldi vendégszereplések szervezése és fesztiválokon, szakmai találkozókon Szeged városának képviselete, a bábszínház, mint egyedi adottságokat igénylő színházi forma továbbélésének biztosítása oktatási feladatok ellátásával.   A Kövér Béla Bábszínház 2024. évi költségvetésének fő előirányzatai: saját bevételi előirányzat: 78.531 e Ft, irányítószervi támogatás: 121.467 e Ft, állami támogatás: 48.791 e Ft.   Az igazgató feladatai: a bábszínház programjának megvalósításához olyan társulat kialakítása, amely biztosítja a sajátos művészeti követelmények megvalósulását, évadterv készítése, melyben a bemutatandó előadások meghatározása mellett kitér a művészek, alkotótársak megnevezésére, meghatározza az előadásokkal megcélzott korosztályi réteget, az elérni kívánt eredményeket, a színház műsorrendjének repertoár rendszerben történő összeállítása, a Kövér Béla Bábszínház, mint nagy múltú szegedi bábszínház, hosszabb távra szóló, meghatározó szerepéről való tervszerű gondoskodás, a lehetőségekhez mérten olyan támogatási formák és marketingstratégiák feltérképezése, melynek segítségével biztosítható a kiegyensúlyozottabb működés és a közönségbázis további szélesítése, a gyermekbáb-előadásokon kívül, esetenként felnőtteknek szóló bábelőadások bemutatásával a művészi sokszínűség megteremtése.   A vezetői munkakör betöltésének feltételei: szakirányú felsőfokú végzettség: felsőfokú oktatási intézményben szerzett, az intézmény alaptevékenységének megfelelő felsőfokú végzettség és szakképzettség, vagy jogász vagy közgazdász szakképzettség [mentesül ezen feltétel alól a pályázó, ha Kossuth-díjban, Magyar Köztársaság Kiváló Művésze és Magyar Köztársaság Érdemes Művésze, valamint Magyarország Kiváló Művésze és Magyarország Érdemes Művésze díjban részesült, továbbá ha színházművészet tudományágban tudományos (PhD vagy DLA) fokozatot szerzett], legalább ötéves szakmai gyakorlat: valamely előadó-művészeti szervezetnél, a szervezet alaptevékenységének megfelelő és ahhoz közvetlenül kapcsolódó munkakörben, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony esetében pedig az ilyen feladatkörben eltöltött idő, vagy legalább hároméves előadó-művészeti szervezetben szerzett vezetői gyakorlat: valamely előadó-művészeti szervezetnél vezetői vagy magasabb vezetői munkakörben, vagy e feladatkörben munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban eltöltött idő, az Mt. 44/A. § (1)-(2) bekezdésében meghatározott kizáró okok a pályázóval szemben nem állnak fent, vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség.   A pályázatnak tartalmaznia kell: a pályázó személyes motivációját, a színház jelenlegi működésére vonatkozó észrevételeit, az intézmény vezetésére vonatkozó programot a szakmai helyzetelemzésre épülő fejlesztési elképzeléssel együtt, a pályázó által megvalósítani kívánt művészeti koncepciót, szakmai elképzeléseket, évadtervet, produkciós tervet, a színház adottságainak figyelembe vételével a játszóhelyekre vonatkozó konkrét elképzeléseket, gazdasági stratégiát a pályázatban megjelölt szakmai koncepció megvalósításához, marketing, PR, belső-külső kommunikációs elképzeléseket, bel- és külföldi szakmai kapcsolatok, együttműködések tervezetét.   A pályázathoz csatolandó: szakmai önéletrajz (a pályázó pontos személyi adataival), a szakirányú felsőfokú végzettséget igazoló okirat(ok) másolata, vagy az állami kitüntetést, díjat, valamint a tudományos fokozatot igazoló dokumentum másolata, szakmai vagy vezetői gyakorlat igazolása, az Mt. 44/A. § (3) bekezdése alapján 30 napnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány, mely igazolja, hogy az Mt. 44/A. § (1)-(2) bekezdésében meghatározott kizáró okok nem állnak fent, nyilatkozat arra vonatkozóan, hogy az Mt. 211. §-ában szereplő összeférhetetlenség fennáll-e, nyilatkozat a jogszabály által előírt vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség teljesítésének vállalásáról, nyilatkozat az adatkezelési tájékoztatóban foglaltak tudomásul vételéről, valamint arról, hogy a pályázó a pályázati anyagban foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul, nyilatkozat arra vonatkozóan, hogy a közgyűlés/bizottság nyílt vagy zárt ülés keretében tárgyalja a pályázat elbírálását és a pályázat teljes anyagát az elbírálásban részt vevők megismerhetik, nyilatkozat a 155/2017. (VI. 15.) Korm. rendelet 7. § (1) bekezdésben foglaltakról.   A nyilatkozatokhoz szükséges nyomtatványok és az adatkezelési tájékoztató az alábbi linken érhetők el: https://www.szegedvaros.hu/egyeb-dokumentumok/szemelyzeti-osztaly-dokumentumai/kover-bela-babszinhaz-vezetoi-beosztasara-kiirt-palyazat   Javadalmazás: havi bruttó 850.000,-Ft.   A pályázat benyújtásának határideje: a Kulturális és Innovációs Minisztérium honlapján történő közzétételtől számított 30 munkanap (2025. február 11.).   A pályázat benyújtásának módja: elektronikus úton az acs.gabor@szeged.eu e-mail címre történő megküldéssel A pályázat iránt érdeklődők részére a pályázat elkészítéséhez a Polgármesteri Hivatal Személyzeti Osztálya (62/564-412) nyújt tájékoztatást.   A pályázat elbírálásának módja, rendje: A 155/2017. (VI. 15.) Korm. rendelet 4. §-a alapján az érvényes pályázati anyagot benyújtó pályázókat a munkáltatói jogkör gyakorlója által felkért szakmai bizottság hallgatja meg, majd a pályázatokról a fenti szakbizottság véleményét mérlegelve Szeged Megyei Jogú Város Közgyűlése (a továbbiakban: Közgyűlés) dönt.   A pályázat elbírálásának határideje: a szakmai bizottság ülését követő Közgyűlés napja. A pályázat elbírálásáról a pályázók a Közgyűlés döntését követően kapnak értesítést.   A pályázók a pályázatok elkészítéséhez pályázati dokumentációt igényelhetnek, amely tartalmazza az intézmény hatályos alapító okiratát, hatályos, az alapító által jóváhagyott Szervezeti és Működési Szabályzatát, működési alapmutatóit (költségvetési sarokszámok, előadásszámok, látogatottság, dolgozói létszám), a kiemelt minősítésű intézményre vonatkozó mutatóit. A pályázati dokumentáció iránti igényt Szeged Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Kulturális és Szervezési Iroda Művelődési Osztályánál kell jelezni (tel.: 62/ 564-461).
Tovább
összes álláshirdetés